jak założyć i prowadzić własną firmę krok po kroku rozpoczęcie działalności gospodarczej przez internet zarabianie pieniędzy przez internet jak zarobić w domu poradnik
 
 

RejonizacjaZarówno w interesie dawcy jak też biorcy jest takie zorganizowanie terytorialne poszczególnych placówek, aby nie stanowiły one wobec siebie wzajemnej konkurencji. Kwestia ta ma także swoje konsekwencje w świetle przepisów prawa.

Franczyzobiorca słusznie będzie oczekiwał zapewnienia mu wyłączności działania na danym obszarze, czyli będzie chciał mieć pewność, że w okolicy za jakiś czas nie pojawi się konkurencja (inna placówka tej samej sieci).

Dlatego dla ochrony praw franczyzobiorcy niezwykle istotne jest, aby w szczególnie przemyślany i uczciwy sposób określić zasady rejonizacji i terytorium działania poszczególnych biorców.

Zastrzeżenia takie leżą w interesie obydwu stron, gdyż franczyzodawca także zapewne nigdy nie będzie chciał dopuścić do tego, aby w jego sieci poszczególne jednostki stanowiły dla siebie konkurencję, ponieważ nie jest to korzystne ani dla biorców, ani dla sieci jako całości.
W systemie franczyzowym zasadą powinno być to, aby wszyscy biorcy należący do danej sieci współpracowali ze sobą i pomagali sobie wzajemnie, zamiast konkurować ze sobą i postrzegać w sobie nawzajem zagrożenie.

Z prawnego punktu widzenia w umowach franczyzowych dopuszczalne są zwykle tego typu zastrzeżenia wyłączności. Niekiedy jednak, może nie w tym zakresie całkowitej pewności, z uwagi na obowiyujce przepisy chroniące wolną konkurencję. Wówczas następuje konieczność zweryfikowania tego faktu oraz sformułowania w umowie franczyzy odpowiednich zapisów w sposób zgodny z prawem obowiązującym w danym kraju.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tematyką poruszaną w tym artykule - pisz do nas śmiało. Staramy się być z Wami w kontakcie tak bardzo, jak tylko pozwala na to szybko biegnący cenny czas. A zadawane przez Was pytania i Wasze sugestie inspirują nas do tworzenia kolejnych ciekawych artykułów. Kliknij tutaj i napisz do nas.

Interesuje Cię biznes
i zarabianie przez Internet?

Poznaj tajniki prowadzenia dochodowej firmy
i skutecznego zarabiania w Internecie.

Metody, narzędzia i rozwiązania, o których nie mówi się głośno, które odmienią Twóje finanse, które otworzą Twoje oczy na możliwości, o których nawet nie śnisz.

| Regulamin Serwisu | Polityka Prywatności | Mapa Serwisu | Kurs |
Copyright zysk24.com © 2011. All Rights Reserved