jak założyć i prowadzić własną firmę krok po kroku rozpoczęcie działalności gospodarczej przez internet zarabianie pieniędzy przez internet jak zarobić w domu poradnik
 
 Optymalizacja treści newslettera
a CTR i skuteczność mailingu

Właściwie przygotowane informacje podane w odpowiedniej formie to podstawa sukcesu

W poprzednim artykule pisaliśmy jak optymalizować objętość wysyłanych wiadomości.
Jeśli chcesz, możesz również zacząć kurs od samego początku:
Skuteczny Mailing - Szkolenie.

Treść jaką przekazujemy naszym czytelnikom w wysyłanych e-mailingach jest samym sercem e-mali marketingu. Jest to najważniejszy element. Dobrze przygotowany materiał wysyłany do naszej listy może nie tylko podwoić i potroić sprzedaż, ale może zdziałać prawdziwe cuda w naszym biznesie, dając nam stabilne źródło rosnących dochodów na wiele, wiele lat. Niniejszy artykuł zdradza krok po kroku całą tajemnicę skutecznego e-mail marketingu.
jak sprzedawać w internecie

Cechy dobrze napisanego maila

Na nic nie zdadzą się wysokie wskaźniki dostarczalności i otwieralności, świetne tytuły i inne doskonale dopracowane detale, jeśli zawarty w treści wiadomości tekst będzie słaby, nudny i mało przekonywujący. Zatem jakie cechy powinien posiadać dobrze napisany e-mail?

Treść i forma

Przede wszystkim musi być napisany w sposób ciekawy i interesujący. Dzięki temu czytelnicy chętniej zadadzą sobie trud i poświęcą czas, by doczytać do końca. W przeciwnym wypadku, jeśli przygotowany materiał napisany będzie niezgrabnym językiem, a pomiędzy słowami powiewać będzie nudą – wówczas prawdopodobnie niewiele osób przeczyta więcej niż pierwszy akapit, nawet jeśli przygotujemy najbardziej unikalne i atrakcyjne informacje. Jakkolwiek zawsze najważniejsza jest treść, to zaraz obok szalenie ważna jest forma.

Każdy dobry e-markteter i copyrighter doskonale wie, że łatwiej jest sprzedać słabą treść, ale w atrakcyjnym opakowaniu, niż fantastyczną treść zaprezentowaną byle jak. Natomiast planując długofalową pracę z naszą listą mailingową, chcąc swoją email marketingową działalność uczynić stałym źródłem dochodu, musimy wziąć pod uwagę obydwa te czynniki.
Wartościowa treść w interesującej i dobrze dopracowanej formie jest prostą drogą do sukcesu.

Planowanie i strategia

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, co jest głównym celem naszego mailingu. Najczęściej jest to po prostu sprzedaż w ramach własnego biznesu lub w ramach programu partnerskiego, czy też pozyskanie partnera do programu partnerskiego, mlm itd. Nie możemy jednak w każdym emailu przedstawiać bezpośredniej propozycji zakupu towaru lub oferty współpracy. Najpierw zbudujmy solidny fundament, który sprawi, że sprzedawanie stanie się po prostu łatwe. Jak to zrobić?

Lead Nurturing

Siła i skuteczność e-mail marketingu tkwi w możliwości wysyłania regularnych e-mailingów do naszych czytelników wiele razy przez długi czas (często przez długie lata). Właśnie to pozwala na stopniowe budowanie wizerunku i świadomości marki, zdobywanie zaufania i ocieplania relacji z potencjalnym klientem. Wykorzystajmy to! Z każdym kolejnym przeczytanym mailem rośnie prawdopodobieństwo sprzedaży.

A po pierwszej sprzedaży mamy już ogromne prawdopodobieństwo kolejnej sprzedaży temu samemu klientowi – on już nam zaufał, otrzymał zakupiony produkt, jest zadowolony. Jeśli podtrzymamy z nim kontakt we właściwy sposób – prawdopodobnie nie będzie szukać ofert naszej konkurencji, bo u nas otrzyma gotowe rozwiązania. Jak to osiągnąć?

Jak już wspomnieliśmy, nie można wysyłać samych maili sprzedażowych. Najpierw musimy dać coś od siebie i to najlepiej zupełnie za darmo. Nasze prezenty mogą być wartościową wiedzą, którą nasi subskrybenci są zainteresowani. Wyślijmy najpierw kilka maili z pożytecznymi informacjami, dajmy gotowe rozwiązania, może nawet cały kurs… Takie prezenty kosztują jedynie nieco czasu na ich przygotowanie, a potem możemy je zupełnie bez żadnych kosztów rozdawać do woli każdemu czytelnikowi. W rezultacie zyskamy sympatię i wdzięczność, a jednocześnie pokażemy siebie z dobrej strony.

KPI optymalizuje się samo

W dłuższej perspektywie strategia taka pozwoli nam osiągnąć coś bardzo cennego. Mianowicie nasi czytelnicy zaczną chętnie otwierać nasze mailingi. Będą bowiem kojarzyć je z czymś ciekawym, atrakcyjnym i pożytecznym. A w chwili wysłania najważniejszego mailingu – mailingu z propozycją zakupu – osiągniemy nie tylko znacznie wyższy współczynnik otwieralności, ale także dużo wyższy współczynnik klikalności, co w efekcie bezpośrednio przełoży się na konwersję. Rozpocznie się skuteczna sprzedaż.

Skuteczna sprzedaż - efekt uboczny?

Dzieje się tak dlatego, że dzięki zbudowaniu solidnych fundamentów, nasze mailingi będzie otwierać nie 30%, lecz 60% czytelników, co nawet przy niezmiennym współczynniku klikalności potencjalnie podnosi nam konwersję dwukrotnie. Siła rażenia jednak tutaj znacznie większa. Zbudowany wizerunek i relacje z czytelnikami sprawi, że współczynnik klikalności także będzie znacznie wyższy i konwersji również należy się spodziewać podwyższonej. Ostatecznie sprzedaż i dochód będzie wielokrotnie wyższy, niż w przypadku zwykłych zimnych mailingów reklamowych.


W następnym artykule z tej serii napiszemy o stosowaniu grafiki i obrazków w naszych mailingach i newsletterach. Zostańcie z nami.
Nowy artykuł jest już dostępny. Zapraszamy: Email z obrazkami i grafiką.


jak sprzedawać w internecie
Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tematyką poruszaną w tym artykule - pisz do nas śmiało. Staramy się być z Wami w kontakcie tak bardzo, jak tylko pozwala na to szybko biegnący cenny czas. A zadawane przez Was pytania i Wasze sugestie inspirują nas do tworzenia kolejnych ciekawych artykułów. Kliknij tutaj i napisz do nas.

więcej o email marketingu

Interesuje Cię biznes
i zarabianie przez Internet?

Poznaj tajniki prowadzenia dochodowej firmy
i skutecznego zarabiania w Internecie.

Metody, narzędzia i rozwiązania, o których nie mówi się głośno, które odmienią Twóje finanse, które otworzą Twoje oczy na możliwości, o których nawet nie śnisz.

| Regulamin Serwisu | Polityka Prywatności | Mapa Serwisu | Kurs |
Copyright zysk24.com © 2011. All Rights Reserved