Dostarczalność Newslettera 

Jak założyć i prowadzić własną firmę krok po kroku? Rozpoczęcie działalności gospodarczej przez internet. Zarabianie pieniędzy przez internet i jak zarobić w domu - poradnik
 

 


Dostarczalność Newslettera

Co zrobić, aby mailingi zawsze docierały do skrzynek odbiorczych naszych subskrybentów?


dostarczalność newslettera

E-mail marketing to rzeczywistość, w której musimy dbać o wysokie wskaźniki otwieralności, pisać charyzmatyczne maile, prowadzić naszych subskrybentów przez cały złożony proces sprzedażowy.
Co jednak zrobić, gdy wszystko przygotowane jest na najwyższym poziomie, każdy detal jest przemyślany i dopracowany, a mimo to z nieznanej przyczyny nasze działania e-mail marketingowe nie działają?
Opinie o GetAll
Ta nieznana przyczyna może mieć miejsce jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu sprzedażowego i ukrywać się pod nazwą dostarczalność lub wskaźnik dostarczalności. Jeśli nie monitorujemy statystyk i nie dbamy należycie o higienę naszych list mailingowych oraz odpowiednie zaplecze techniczne – wówczas możemy żyć w błogiej nieświadomości istniejącego problemu, który umiejscowiony jest często na serwerach dostawców skrzynek pocztowych naszych subskrybentów.

Zastanawiamy się wówczas dlaczego nasze mailingi nie działają, dlaczego nasi czytelnicy nie wchodzą z nami w interakcję, nie klikają, nie kupują…

klikalność mailingu Otóż może tak się zdarzyć, że po prostu tysiące wysłanych przez nas maili w ogóle nie dotarła do skrzynek odbiorczych naszych subskrybentów – nawet do folderu SPAM. W ten sposób tracimy czas i środki na działania e-mail marketingowe, a nasi subskrybenci nawet nie otrzymują szansy otwarcia maila, kliknięcia w link i dokonania zakupu. Niniejszy artykuł poświęciliśmy najważniejszym metodom zapobiegania takim sytuacjom. Email marketing to wciąż najskuteczniejszy i najtańszy kanał sprzedażowy w dzisiejszym Internecie i daje możliwości budowania fantastycznych biznesów. Trzeba jednak robić to z głową. A do tego potrzebna jest przynajmniej podstawowa wiedza.

Wskaźnik dostarczalności (Inbox Placement Rate) jest to wartość wskazująca na to, ile spośród wszystkich wysłanych maili, rzeczywiście dotarło do adresatów, jak wiele z nich trafiło do folderu spam oraz ile wiadomości zostało odbitych (hard bounce i soft bounce) i zaginęło.

Jeśli wskaźnik otwieralności lub klikalności nie jest zadowalający – oznacza to, że problem leży po stronie marketera na poziomie redakcyjnym i marketingowym, jak na przykład słabej jakości treść newslettera, mało przekonujące tytuły, czy nieodpowiednia częstotliwość mailingów.
Jeśli jednak mailingi nie docierają do odbiorców – wówczas przyczyna pojawia się prawdopodobnie na poziomie czynników, z których nie każdy marketer w ogóle zdaje sobie sprawę.

folder spam Jeśli nasz newsletter ląduje w folderze SPAM, wówczas pierwsze co należy zrobić, to upewnić się, że firma, która zapewnia nam dostępność infrastruktury, dba o jej należytą jakość. Bowiem filtry antyspamowe często klasyfikują jako spam wiadomości od nadawców wysyłających spory wolumen z tego samego adresu IP. Kłopotów z filtrami antyspamowymi bardzo łatwo możemy się pozbyć – wystarczy korzystać z usług sprawdzonych dostawców narzędzi do email marketingu i wysyłać nasze mailingi z serwerów, które znajdują się na białej liście.

Raport ReturnPath’s 2013 Email Intelligence Report donosi, że do skrzynek odbiorczych nie dociera nawet 22% wysłanych wiadomości (takich, które były przez odbiorcę zamówione). Zatem częściej niż co piąta wiadomość przepada. Na szczęście istnieją skuteczne metody, które pozwalają się przed tym zabezpieczyć. W celu zapobiegania takim sytuacjom musimy jednak najpierw zapoznać się z czynnikami, które mogą nam tutaj pomóc lub zaszkodzić.

Jakie czynniki mają wpływ na dostarczalność?

Najważniejsze czynniki, które mają wpływ na wskaźniki dostarczalności z technicznego punktu widzenia to:
  • Reputacja nadawcy

  • Poziom zabezpieczenia infrastruktury nadawcy

  • Uwierzytelnienie serwera nadawcy mailingu

Jeśli upewnimy się, że jesteśmy dobrze przygotowani w obszarze trzech wymienionych punktów, możemy ze spokojem rozpocząć wysyłkę mailingów. Teraz wystarczy już po prostu zadbać o wysoką jakość naszego newslettera, dzięki czemu subskrybenci docenią jego wartość. A po wysyłce mailingu pamiętajmy o tym, by przeanalizować statystyki. W ten sposób mamy wszystko pod kontrolą i możemy spokojnie spać, wiedząc, że czytelnicy otrzymają od nas wyczekiwane informacje.

W kolejnych artykułach wyjaśniamy co kryje się pod każdym z trzech wyżej wymienionych punktów oraz jak je wdrożyć. Poprawianie współczynnika dostarczalności zaczynamy od artykułu Reputacja IP i domeny nadawcy mailingu. Zapraszamy do lektury.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tematyką poruszaną w tym artykule - pisz do nas śmiało. Staramy się być z Wami w kontakcie tak bardzo, jak tylko pozwala na to szybko biegnący cenny czas. A zadawane przez Was pytania i Wasze sugestie inspirują nas do tworzenia kolejnych ciekawych artykułów.


więcej o email marketingu

...jeszcze więcej o Email Marketingu:

Program Do Mailingu

Email Marketing - Jak Zacząć?

Płatne i darmowe programy do mailingu

Dostarczalność newslettera

Jak zrobić newsletter cz.1

GetAll Opinie

Jak zrobić newsletter cz.2

GetAll InterestPro - diabelsko skuteczna reklama na Facebooku

Infrastruktura wysyłki email

Lejek Sprzedaży

GetAll AutoShare - marketing automatycznie staje się wirusowy

KPI - kluczowe wskaźniki efektywności

Email z obrazkami i grafiką

Formatowanie treści newslettera

Infrastruktura wysyłki mailingu cz.2

Churn Rate - Jak zmniejszyć wskaźnik rezygnacji z newslettera

Objętość mailingu

Open Rate - wskaźnik otwieralności emaili

Optymalizacja treści newslettera, a CTR i skuteczność mailingu

Prostota treści newslettera zwiększa CTR

Reputacja IP i domeny nadawcy mailingu

Reputacja IP i domeny nadawcy mailingu cz.2

5 sprawdzonych sposobów na skuteczność email marketingu

5 sprawdzonych sposobów na skuteczność email marketingu cz.2

SPF

Uwierzytelnianie adresu email nadawcy newslettera

Konwersja

Skuteczna segmentacja nieaktywnej listy mailingowej

Współczynnik Konwersji w marketingu cz.1

Optymalizacja Współczynnika Konwersji cz.2

Współczynnik Konwersji Landing Page cz.3

GetAll Zakładanie Konta Rejestracja

Mailing - Email Marketing - kursy, porady, szkolenia, opinie - cz.1

Mailing - Email Marketing - kursy, porady, szkolenia, opinie - cz.2

Mailing - Email Marketing - kursy, porady, szkolenia, opinie - cz.3

Landing Page - jak zrobić stronę sprzedażową GetAllInteresuje Cię biznes
i zarabianie przez Internet?

Poznaj tajniki prowadzenia dochodowej firmy
i skutecznego zarabiania w Internecie.

Metody, narzędzia i rozwiązania, o których nie mówi się głośno, które odmienią Twóje finanse, które otworzą Twoje oczy na możliwości, o których nawet nie śnisz.

Informacje i biznesie i prowadzeniu własnej firmy oraz praca i zarabianie przez Internet.| Regulamin Serwisu | Polityka Prywatności | Mapa Serwisu |
Copyright zysk24.com © 2011-2018. All Rights Reserved