Dropshipping 

 

Dropshipping

Jak założyć sklep internetowy
bez inwestycji i bez własnego towaru

Dropshipping w handlu internetowym i ecommerce.
Jeśli chcesz założyć sklep, ale brakuje Ci kapitału, to założenie sklepu internetowego będzie najczęściej najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego?

 Założenie sklepu internetowego zwykle wymaga znacznie mniejszej inwestycji na start, niż tradycyjny sklep (przy tym samym asortymencie, branży i skali przedsięwzięcia).

Sklep internetowy to znacznie mniejsze wydatki wynikające z tego, że (przynajmniej w początkowej fazie rozwoju firmy) nie musisz wynajmować lokalu i płacić czynszu.

Firmę możesz zarejestrować w swoim mieszkaniu, a nawet możesz zrobić w nim magazyn.

Nie musisz też zatrudniać pracowników, kasjerek, magazynierów, ochroniarzy itd.

Na początku wszystko możesz robić sam, a odpowiednie oprogramowanie dla sklepów internetowych wykona za Ciebie mnóstwo pracy i zaoszczędzi wiele Twojego czasu, który możesz poświęcić na dalszy rozwój biznesu.

Oczywiście z czasem, gdy biznes się zacznie rozwijać (i o to chodzi) i nie będziesz w stanie już sam wszystkiego obsługiwać, wówczas zatrudnisz ludzi do pomocy. To normalny proces.

I do tego należy dążyć. Jednak co zrobić, gdy dopiero zaczynasz i nie masz pieniędzy na towar do swojego sklepu?

Przecież w Twoim sklepie internetowym półki muszą się aż uginać od towaru i przepychu, od różnorodności produktów, od wszystkiego czego tylko klienci w Twojej branży mogą zapragnąć…

To prawda. I wiemy jak to zrobić. Mamy rozwiązanie lepsze niż myślisz, bo nie musisz mieć ani magazynu, ani nawet żadnych pieniędzy na towar do swojego sklepu internetowego! 

Jak założyć sklep internetowy bez pieniędzy?

Jak wspomnieliśmy, możesz założyć firmę bez wynajmowania lokalu, możesz zarejestrować ją w swoim mieszkaniu.

Pracowników również na początku nie musisz zatrudniać, jeśli wszystko chcesz obsługiwać na początku samodzielnie. Jednak towar musisz mieć!

To oczywiste, ...ale... możesz go mieć również beż żadnych inwestycji na start.

Jedyne wydatki na początek, które Cię czekają to przede wszystkim oprogramowanie, hosting, domena oraz marketing.

Te sprawy to oczywiście temat na osobny, dłuuuugi poradnik. Jeśli potrzebujesz w tych sprawach fachowej porady – po prostu napisz do nas śmiało.

Z przyjemnością udzielimy Ci najlepszych dla Ciebie wskazówek.

Jeśli natomiast chodzi o zatowarowanie Twojego sklepu internetowego… tutaj mamy dla Ciebie rewelacyjne rozwiązanie. A konkretnie chodzi o DROPSHIPPING

Dropshipping – sklep internetowy bez własnego towaru

Jeśli chciałbyś z we własnym zakresie samodzielnie dbać o dostępność wszystkich produktów w Twoim sklepie internetowym, musiałbyś sporo zainwestować w produkty oraz w powierzchnię magazynową.

W dodatku musiałbyś wziąć na siebie ryzyko, co będzie jeśli towar się nie sprzeda…? Na szczęście nie musisz tego robić.

Jeśli takie myśli spędzają Ci sen z powiek, dropshipping jest rozwiązaniem, którego szukasz.

Dropshipping jest rozwiązaniem, dzięki któremu nie musisz kupować towaru do swojego sklepu internetowego, nie musisz za niego płacić, ani go magazynować.

Wydaje się, że jest to idealne rozwiązanie dla każdego początkującego właściciela sklepu internetowego. Brzmi to jak sen? Biznes bez ryzyka? Czytaj do końca… 

Co to jest Dropshipping

Zakładasz własny sklep internetowy. Nie masz jednak własnych produktów, nie posiadasz żadnego asortymentu, magazynu, ani pieniędzy, by kupić produkty, które oferujesz swoim klientom.

Zatem jak Twój esklep może funkcjonować i przynosić zyski? Mianowicie nawiązujesz współpracę z dostawcami (hurtownie, producenci…) którzy taki towar posiadają.

I obsługując swoich klientów korzystasz z zasobów posiadanych nie przez Ciebie, ale przez Twoich dostawców, doliczasz tylko swoją marżę i każdy jest zadowolony. Taki model biznesu to jest właśnie dropshipping.

Dropshipping jest modelem biznesowym, gdzie nie musisz samodzielnie dbać o towar i ryzykować strat. Tutaj Twój dostawca posiada towar, magazynuje go i wysyła zamówione przez Twoich klientów produkty prosto do nich.

Nie musisz kupować towaru, nie musisz go magazynować. A gdy Twój klient zamawia wybrany produkt, to nie musisz nawet go pakować i wysyłać, bo to wszystko robi za Ciebie Twój dostawca!

Ty po prostu masz swoich klientów i zarabiasz na tym

Możesz po prostu zintegrować swój skep internetowy z oprogramowaniem Twoich dostawców. Może to być jedna hurtownia lub większa ilość firm, które obsłużą Twoich klientów.

Gdy w Twoim sklepie internetowym pojawia się nowy klient, który chce coś kupić i składa zamówienie, to Ty otrzymujesz od niego pieniądze, a informacja o zamówieniu automatycznie zostaje wysłana do Twoich dostawców i to oni zajmują się resztą.

Czyż nie jest to najwygodnieszy dla Ciebie model działania?

Twój dostawca (hurtownik, producent, dystrybutor) odbiera zamówienie i z jego systemu zostaje wysłana do Twojego klienta wiadomość zwrotna (czy zakupiony produkt jest dostępny, kiedy zostanie wysłany itd.).

Zamówienie zostaje przekazane do realizacji, Twój klient otrzymuje produkt, a Ty zarabiasz pieniądze.

Najważniejsze jest tylko to, by móc potwierdzić dostępność produktu (czy Twój dostawca rzeczywiście posiada dany produkt w swoim magazynie i może go natychmiast wysłać do Twojego klienta).

Wtedy możesz od razu przyjąć płatność, przekazać hurtownikowi zamówienie i cieszyć się zyskiem bez żadnych dodatkowych obowiązków.

Twój dostawca pakuje zamówiony produkt i wysyła go do Twojego klienta. Ty regulujesz rozliczenie ze swoim dostawcą i w kieszeni zostaje Ci czysty zysk. 

Dlaczego dropshipping się opłaca?

To proste. Nie wiele ryzykujesz. Masz klientów. Twój zysk to Twoja marża. Kupujesz w niższej cenie, sprzedajesz drożej. Różnicę masz w kieszeni, a Twój dostawca robi prawie wszystko za Ciebie (kupuje lub produkuje towar, magazynuje go, pakuje i wysyła do Twoich klientów).

Dlatego tak naprawdę jedynym Twoim zadaniem jest zdobycie jak największej ilości klientów i przekonanie ich, aby kupili właśnie w Twoim sklepie internetowym. Nie w żadnym innym, ale właśnie w Twoim.

Dlatego musisz również przemyśleć wysokość swojej marży, aby nie przestraszyć ceną swoich klientów. Im wyższa Twoja marża, tym większy Twój zysk ze sprzedaży, ale też wyższa cena produktu, która może przestraszyć lub zachęcić Twoich klientów do zakupu.

Różnie z tym bywa i w zależności od branży i innych okoliczności wyniki są również niejednorodne.

Musisz testować i staraj się nie przesadzać, bo czasem lepiej jest mieć kilku klientów, którzy dobrze płacą, a czasem lepiej mieć milion klientów i na każdym z nich zarobić 1 zł.

Po prostu działaj, testuj i stosuj takie metody, które najlepiej sprawdzają się w Twojej niszy.

Dropshipping – najważniejsze kwestie

W dropshippingu najważniejsze jest to (przynajmniej dla początkujących przedsiębiorców), że nie musisz płacić za towar i nie musisz ryzykować związanych z tym strat.

Natomiast dla Twojego klienta najważniejszy jest często czas realizacji zamówienia. Dlatego jeśli przyjmujesz zamówienie, potem zamawiasz zamówiony towar do siebie i dopiero potem go wysyłasz sam do Twojego klienta, to narażasz swoich klientów na wydłużony czas oczekiwania na zamówiony produkt.

Nie musisz tego robić, bo są dostawcy, z którymi można się dogadać i oni sami od razu wyślą ten produkt prosto do Twojego klienta.

Dzięki temu klienci Twojego sklepu będą z pewnością bardziej zadowoleni, ale jednocześnie płacisz za to tym, że kontakt do nich przekazujesz osobom trzecim… Wybór należy do Ciebie.

Ponadto, jeśli chcesz za każdym razem zamawiać sprzedany produkt do siebie i dopiero potem wysyłać go do klienta, w takim modelu ponosisz wyższe koszty przesyłek do/od Ciebie.

Każdorazowo zamawiasz produkt (nie hurtowo, lecz każdy osobno), a potem wysyłasz do swojego klienta.

Jakie jest najlepsze rozwiązanie?

Musisz dogadać się ze swoimi dostawcami, aby wszystkie produkty wysyłane do Twoich klientów, Twój dostawca oznaczał specjalnymi naklejkami z logo i z nazwą Twojego sklepu.

Naklejka z logo Twojej firmy na opakowaniu przesyłanego produktu wydaje się być niezbędna. Inaczej Twoi klienci mogą czuć się zdezorientowani i nie będą mieć pewności skąd tak naprawdę otrzymali zakupiony towar.

Natomiast gdy otrzymają paczkę w Twoim logo na opakowaniu, będą czuć się pewniej (wiedząc, że Tobie zapłacili i od Ciebie otrzymali zamówiony produkt), wszystko się zgadza i Twój klient buduje w sobie zaufanie do Twojej marki. 
Doświadczyłeś już skuteczności profesjonalnych szkoleń? Jak zdobyć więcej klientów w vendingu.

Gotowy, sprawdzony system masowej sprzedaży w Internecie - kopiuj/wklej


 

NAJPOPULARNIEJSZE
POMYSŁ NA BIZNES
MARKETING
EDUKACJA
BIZNES
EMAIL MARKETING
POPULARNE KATEGORIE


Regulamin Serwisu Polityka Prywatności Mapa Serwisu
Copyright zysk24.com © 2011-2021.
All Rights Reserved