Zummo Z10 

 

Zummo Z10

Automat do wyciskania świeżych soków z pomarańczy – tzw. sokomat – Zummo Z10 daje znać o sobie na rynku vendingowym i stanowi istotną alternatywę dla tradycyjnych automatów sprzedających napoje chłodzące i soki wyłącznie w puszkach, butelkach lub kartonikach.

Automat do soków pomarańczowych Zummo Z10 Spis treści:

Opis modelu Zummo Z10

Sokomaty zasłynęły z tego, że wymagają od firmy operatorskiej sporo wysiłku i zaangażowania. Jednak obsługa Zummo Z10 okazuje się mało uciążliwa.

Załadunek pomarańczy

 Towarowanie tego automatu jest proste. Jak w przypadku prawie każdego sokomatu polega na dostarczeniu świeżych pomarańczy do zasobnika. Pomarańcze są kalibrowane, więc posortowane owoce możemy zakupić gotowe w workach po 30 lub 40 sztuk w jednym worku. W automacie umieszczamy je gotowe i umyte.

W modelu Zummo Z10 można załadować jednorazowo 50 kilogramów pomarańczy. Z takiej ilości owoców można wyprodukować mniej więcej 100 porcji świeżego soku – ale jest to zależne od wielkości/średnicy owoców oraz od tego jak bardzo są one soczyste – poszczególne partie i gatunki pomarańczy mogą się pod tym względem nieznacznie różnić.

Kaliber / średnicę stosowanych pomarańczy również możemy regulować, co jest bardzo pożyteczną opcją, biorąc pod uwagę, że dzięki temu możemy zmieniać dostawcę lub gatunek owoców w dowolnej chwili – reagując na aktualne ceny lub inne parametry wpływające na opłacalność naszego biznesu.

Chłodzenie i wydajność

Jedną porcję soku automat przygotowuje w czasie około 25 sekund.

Temperaturę sprzedawanego soku można regulować, ponieważ sokomat ten wyposażony jest w system chłodzenia, który taką opcję nam umożliwia. Dzięki temu załadowane pomarańcze mogą zachować świeżość przebywając w automacie nawet do 6 dni. Umożliwia nam to właśnie wydajny układ chłodniczy.

Ma to duże znaczenie dla kosztów i samej organizacji logistyki w naszej firmie, a przede wszystkim w okresach zmniejszonej sprzedaży, jak na przykład weekendy w szkołach, zakładach pracy itp., dni niehandlowe w galeriach i inne podobne okoliczności. Dzięki temu nie musimy się martwić, że nasze owoce stracą swoją świeżość i pomarańcze dowiezione do automatu np. w piątek możemy z powodzeniem sprzedać w poniedziałek.

Wnętrze automatu

Pojemnik na kubki pozwala na umieszczenie około 200 sztuk kubków wewnątrz automatu przy jednorazowym załadunku. Możemy także zmieniać pojemność kubków (w zakresie technicznych możliwości podajnika), jeśli zaistnieje taka potrzeba – strategia handlowa konkretnej firmy vendingowej lub po prostu konieczność wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Model sokomatu Zummo Z10 posiada wbudowane wewnątrz zbiorniki na wodę czystą oraz brudną. Każdy z tych pojemników ma pojemność 20 litrów. Bezpośrednia korzyść jak wynika z tego dla firmy vendingowej to łatwość utrzymania takiej maszyny. Można go nawet zainstalować w lokalizacjach, które nie zapewniają nam możliwości podłączenia automatu do sieci wodociągowej.

I w takiej sytuacji sokomat pobiera czystą wodę z wewnętrznego zasobnika. A wodę brudną oddaje do drugiego zasobnika i serwisant może ją następnie usunąć ręcznie podczas wizyty serwisowej.

Podobnie jak w przypadku każdego innego modelu sokomatu, wewnątrz obudowy znajdujemy również miejsce przeznaczone na kosz na odpady (niewykorzystane resztki owoców). Dlatego podczas wizyty serwisowej nie trzeba każdorazowo poświęcać czasu na higienę całego urządzenia, lecz opróżniamy kosz.

Funkcja aut oczyszczenia

W sokomacie możemy również wykorzystać automatyczny system autoczyszczenia. Autoczyszczenie może aktywować się po wydaniu określonej ilości porcji soku albo w odstępie zdefiniowanych okresach czasowych – do wyboru do koloru – jest to zależne wyłącznie wedle decyzji operatora vendingowego.

Kompaktowy

Powierzchnia, która jest potrzebna do ustawienia i zainstalowania automatu sokowego Zummo Z10 to około 0,7 metra kwadratowego. Zatem swobodnie mieści się on w standardach gabarytowych większości zwykłych automatów sprzedających.

Gwarancja producenta

Dla użytkowników, tzn. dla firm operatorskich podczas podejmowania decyzji o wyborze i zakupie konkretnego modelu sokomatu, duże znaczenie może mieć również gwarancja udzielana przez producenta. W przypadku modelu Zummo Z10 producent udziela gwarancji na 24 miesiące lub 70 tysięcy wydanych przez ten sokomat porcji soku. 

Koszt obsługi sokomatu Z10

Obsługując sokomat Zummo Z10 firma serwisująca ma do wykonania bardzo proste zadania. Choć nie ma co ukrywać, że regularność i rzetelność ma tutaj spore znaczenie.

Do obowiązków firmy operatorskiej / pracowników-serwisantów należy:
 • regularne uzupełnianie wody w wewnętrznych zbiornikach na czystą wodę

 • usuwanie brudnej wody ze zbiorników na „zlewki”

 • usuwanie odpadów z kosza

 • …oraz towarowanie – czyli dokładnie tak jak w przypadku każdego innego automatu vendingowego – , które w tym przypadku polega na doładowywaniu świeżych owoców oraz uzupełnianiu jednorazowych kubków do podajnika

 • wypłaty gotówki, czyli czynność dla każdego operatora najprzyjemniejsza

Telemetria

Istotnym elementem dla operatora jest są również moduły telemetryczne. Ze względu na specyfikę obsługi serwisowej i cyklicznych wizyt przy automacie sprzedającym – w przypadku sokomatów ma to znaczenie wyjątkowe – telemetria może mieć ogromne znaczenie dla utrzymania wysokiej jakości usług oraz zachowania obranych standardów i organizacji czynności serwisowych. Dlatego bez względu na logistyczne rozwiązania przyjęte przed konkretnego operatora, zawsze warto zwracać uwagę na dostępność tej funkcjonalności wybierając konkretny model sokomatu.

Efekt marketingowy

Niekwestionowaną zaletą sokomatów takich jak model Zummo Z10, jest to, że klient może na żywo obserwować proces wyciskania świeżego soku z pomarańczy, który będzie mu podany w kubeczku zaledwie po kilku sekundach po wyciśnięciu tego soku. Jest to rozwiązanie rewelacyjne pod kątem marketingowym. Choć w tym zakresie zdecydowanie – przynajmniej moim skromnym zdaniem – wygrywają sokomaty firmy Oranfresh, gdyż sokomaty tego producenta charakteryzują się znacznie większą przednią szybą, za którą bardzo dokładnie widoczna jest praca całej wyciskarki.

Certyfikaty i atesty UE

Model Zummo Z10 posiada wszelkie certyfikaty i atesty UE. Jest to automat bezpieczny, który nie zakłóca też spokoju w swoim otoczeniu żadnym hałasem. Wszelkie dźwięki emitowane przez ten automat to zwykłe działanie automatu, pojawiające się podczas działania mechanicznych elementów maszyny, gdy wydawany jest produkt i znane każdemu, kto choć raz kupował cokolwiek w automacie vendingowym. 

Z10 Nature – specyfikacja i dane techniczne

Sokomat model Z10
 • Model zastosowanej wyciskarki: Z14

 • Sok wylewany jest prosto do kubka lub innego naczynia o dowolnej pojemności

 • Model Z10 wyposażony jest w wyciskarkę Zummo Z14, która konstrukcyjnie umieszczona została na szynowych prowadnicach, co znacznie ułatwia czynności serwisowe

 • Komora sokowa wyposażona jest w okienko z automatyczną blokadą szyby

 • Wyświetlanie menu – obsługuje 8 języków, między innymi język polski

 • Wyświetlanie informacji o rozwiązywaniu problemów: tak

 • Podświetlenie LED w panelu przednim

 • Podświetlenie pionowego panelu, dzięki czemu widać proces wyciskania soków

 • Temperatura kontrolowana jest elektronicznie

 • Zabezpieczenie gotówki zapewnione jest przez osobną strefę banknotów i monet

 • Autopłukanie można programować w oparciu o funkcję czasu

 • Blokada Rielda dla klucza głównego jest programowalna

 • Zasilanie: 230V-50 Hz. 220V-60 Hz. 110 V-60 Hz

 • Zużycie energii: 1400 W

 • Wydajność: 50-55

 • Oczekiwanie na 1 porcję: 16-21 sekund

 • Czynnik chłodzący: R134A

 • Pojemność komory na pomarańcze: 25 kilogramów

 • Podajnik kubków: 115 jednostek dla Ø 70-71 kubków, od 150 cm3 do 220 cm3

 • Kaliber pomarańczy (średnica): Ø 55–75 mm Opt: Copa grande Ø 70–90 mm

 • Maksymalne ciśnienie wejściowe wody: 6 barów

Wymiary

 • Wysokość: 1845 mm
 • Szerokość: 680 mm
 • Głębokość: 700 mm
NAJPOPULARNIEJSZE
POMYSŁ NA BIZNES
MARKETING
EDUKACJA
BIZNES
EMAIL MARKETING
POPULARNE KATEGORIE


Regulamin Serwisu Polityka Prywatności Mapa Serwisu
Copyright zysk24.com © 2011-2021.
All Rights Reserved